Sport

Pobede Benfike, Čelsija, Arsenala i Valensije u četvrtfinalu Lige Evropa, gol Jovića

Fudbaleri Benfike pobedili su večeras na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 4:2, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige Evropa.

Najzaslužniji za pobedu Benfike bio je trostruki strelac, mladi Žoao Feliks. Prvi gol postigao je u 21. minutu iz jedanaesterca, a zatim je bio strelac u 43. i 54. minutu. Gol za domaći tim postigao je i Ruben Dijas u 50. minutu.

Srpski fudbaler Luka Jović postigao je gol za Ajntraht u 40. minutu, a strelac je bio i Gonsalu Pasijensija.

Fudbaleri Arsenala pobedili su u Londonu Napoli sa 2:0.

Arsenal je poveo golom Arona Remzija u 15. minutu, a dva gola domaćima pred revanš doneo je fudbaler Napolija Kalidu Kulibali autogolom u 25. minutu.

Čelsi je u Pragu pobedio Slaviju golom Markosa Alonsa u 85. minutu, posle dodavanja Vilijana.

Fudbaleri Valensije pobedili su na gostujućem terenu Viljareal sa 3:1, a dva gola postigli su u nadoknadi vremena.

Gonsalu Gedeš postigao je u šestom minutu gol za Valensiju, a izjednačio je Santi Kazorla u 36. minutu iz jedanaesterca. Valensija je povela u prvom minutu nadoknade vremena golom Danijela Vasa, a dva minuta kasnije važan gol uoči revanša postigao je Gedeš.

Revanš utakmice na programu su narednog četvrtka.