Sport

Poraz Čelsija, Njukasl sve dalje od opstanka

Možda najveće iznenađenje priredio je Svonsi jer je u Velsu bio bolji od Čelsija golom Gilfija Sigurdsona.

Za londonski tim je ceo meč odigrao Branislav Ivanović.

Sautempton je zadao težak udarac Njukaslu (3:1) u borbi za opstanak. Odbrana „svraka“ ponovo je bila očajna, olako je primala golove, a Andros Taunzend je fantastičnim pogotkom ublažio poraz.

Za „svece“ strelci su bili Šejn Long, Gracijano Pele i Viktor Vanjama, dok je Dušan Tadić igrao sve do 78. minuta.

Sa druge strane, Njukasl (Aleksandar Mitrović igrao 90 minuta) posle šest trijumfa bez pobede ostao je „zakucan“ za pretposlednje mesto tabele i u jakoj teškoj poziciji da sačuva opstanak.

Kristal Palas je minimalnim rezultatom savladao Norič, dok je Bornmut u gostima pobedio prežaljenu Aston Vilu 2:1.