Novosti online

Poraz Zvezde od Baskonije

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Baskonije sa 103:84 (27:17, 26:23, 22:19, 28:25) u poslednjem meču 21. kola Evrolige.

Baskonija posle ovog trijumfa ima učinak od deset pobeda i 11 poraza i deveta je na tabeli. Zvezda je sada na 12. mestu sa dve pobede manje, a isti učinak imaju i Bamberg i Malaga.

Špansku ekipu je do trijumfa vodio Rodrig Bobua sa 25 poena, a najbolje ga je pratio Met Džening sa 18 poena.

U redovima crveno-belih najefikasniji je bio Dilan Enis sa 22 poena, Nemanja Dangubić i Dejan Davidovac su ubacili po deset, a Tejlor Ročesti i Matijas Lesor po devet.

Zvezda je držala rezultatski priključak samo do polovine prve deonice (11:11), nakon čega Baskonija predvodjena Bobuo napravila seriju 11:0 i stigla do prve dvocifrene prednosti na utakmici.

Baskonija je u drugu četvrtinu ušla sa deset poena viška i nastavila je da kažnjava vrlo lošu odbranu crveno-belih, pa je ta prednost u jednom momentu narasla do plus 17.

Španska ekipa u drugom poluvremenu nije dozvolila Zvezdi da se vrati u meč, pa je bez većih problema privela utakmicu kraju.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Milano, dok Baskonija ide u goste Panatinaikosu.