Португалија поразила Србију

Футсал репрезентација Србије поражена је у Комбанк арени од Португалије са 2:1 (2:0) у првом мечу баража за Светско првенство у Колумбији.

Србија је у већем делу меча била бољи ривал, али није искористила многобројне шансе, пре свих Слободан Раичевић, најмање три из категорије стопостотних. Португалци су знали то да казне и тријумфују головима Жоаа Матоса у 13. и Кардинала у 16, док је за Србију једини стрелац био капитен Марко Перић у 26. минуту.

Упркос два гола минуса на полувремену, српски футсалери су били били близу ремија, али је Милош Симић у финишу пропустио шансу да са бољим изгледима оду на реванш. Видело се да искусни Португалци у ногама имају „сто” оваквих утакмица, били су смирени и нису дозволили изабраницима Аце Ковачевића да направе ново изненађење као на недавном првентву Европе у Београду. Реванш је на програму 12. априла у Лисабону, преноси Танјуг.