Реми Црвене звезде и Партизана

Трећи овогодишњи „вечити“ дерби између фудбалера Црвене звезде и Партизана завршен је резултатом 1:1 (0:0). Екипа из Љутице Богдана повела је голом Предрага Сикимића који је у игру ушао у другом полувремену. Изједначио је Евертон голом са 35 метара у последњим моментима утакмице. „Црвено-бели” су овим резултатом дошли надомак титуле коју ће моћи да „овере“ у наредним колима.

Тренер црвено-белих“ Миодраг Божовић одлучио се да начини неколико измена у стартној постави. Уместо десног бека Марка Петковића, који се претходних дана жалио на повреду, заиграо је Милош Цветковић. Саво Павићевић се још није опоравио па је Едсона Силву, који је на мечу са Радом неколико пута кикснуо, заменио Зоран Рендулић. Заиграо је и Марко Грујић који се опоравио од повреде леђа. Он је последњи пут играо на утакмици са Јагодином, још почетком марта.

Тренер „црно-белих“ Иван Томић се одлучио да почне без класичног нападача. На место шпица поново је ставио капитена Сашу Илића, пошто су се Валери Божинов и Душан Влаховић претходних дана жалили на повреде. Обојица су шансу да заиграју чекали са „клупе“.

Домаћин је од почетка заиграо агресивно и нападачки, а у уводиних петнаестак минута имали су неколико добрих прилика за гол. Екипа из Љутице Богдана је запретила већ у петом минуту. Ибањез је извео слободан ударац искоса са десне стране, Ле Талек је побегао чувару, али је главом шутирао преко пречке. Пет минута касније Грујић је упутио лопту ка Катаија који је шутирао под пречку, а Шаранов је избио лопту у корнер. Затим је Ибањез упутио центаршут, лопта је ишла у петерац, али су Грујић и Доналд закаснили да је захвате. Голман Шаранов је био на великим мукама на почетку меча, а његови саиграчи нису створили ниједну изгледну прилику у том периоду.

Партизан је у 23. минуту извео контранапад, а Стевановић је са десне стране упутио лопту ка Михајловићу који је био на другој стативи. То додавање је пресекао Срнић избацивши лопту у корнер. Након ударца из угла ниједан играч није успео да захвати лопту у казненом простору. Уследила је контра четири на три, али је Вијеира био себичан па је пропала. Након пола сата игре Михајловић је побегао Цветковићу, успео да центрира ка Стевановићу, али је ударац био преоштар. Катаи је у 41. минуту претрчао са лоптом 40-ак метара, ушао у шеснаестерац, али је Шаранов одбранио. У финишу првог полувремена Гогуа је изгубио лопту испред свог гола, али на његову срећу до ње није стигао Ибањез.

Капитен „црвено-белих“ Луковић је одмах на почетку другог полувремена погодио стативу, а само два минута касније Грујић је петом проиграо Ибањеза после чијег ударца је Шаранов избацио лопту у корнер. Партизан је најбољу прилику имао у 59. минуту. Након слободног ударца који је извео Михајловић створила се велика гужва у шеснаестерцу. Неколико играча је покушало да „захвати“ лопту да би на крају Кахриман одбранио шут Брашанцу. Након центаршута Бандаловског у 73. минуту у доброј прилици се нашао Михајловић, али је млади фудбалер шутирао поред гола.

У 81. минуту „црвено-бели“ су се нашли у стопостотној прилици. Ле Талек је проиграо Катаија који је изашао сам пред Шаранова, али је Партизанов голман успео да сачува своју мрежу. Напади домаћина исплатили су се у 85. минуту голом Предрага Сикимића са десетак метара.

Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 37.523. Судија: Александар Васић (Нови Жедник). Стрелци: 1:0 Сикимић (85). Жити картони: Ле Талек, Рендулић (Црвена звезда), Гогуа, Илић (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман 7, Цветковић 7, Рендулић 7, Луковић 7, Ибањез 7,5, Ле Талек 7,5, Доналд 7,5, Катаи 7, Грујић 6,5 (од 57. Плавшић 7), Срнић 6,5 (од 78. Ристић -), Вијеира 6,5 (од 53. Сикимић 8). Тренер: Божовић.

ПАРТИЗАН: Шаранов 7, Бандаловски 6, Гогуа 6, Јовановић 6, Богосавац 6, Евертон 6, Брашанац 6,5, Косовић 6, Михајловић 6,5, Стевановић 6 (од 83. Влаховић -), Илић 6 (од 73. Божинов -). Тренер: Томић.