Реми у Паризу, пораз Реала у Волфсбургу

Била је то веома чудна утакмица у Паризу са пуно грешака, па се стекао утисак да је реми најправеднији. Мажић се није пуно двоумио у 12. минуту када је старт Сање над Давидом Луизом окарактерисао за најстрожу казну.

Додуше, наш најбољи судија, који ће овог лета делити правду у Француској на европском шампионату, био је веома близу места догађаја. Велику одговорност у тиму ПСЖ-а као и обично прихватио је њихов најбољи играч Златан Ибрахимовић.

Прва звезда Парижана и шведске репрезентације пришао је лопти доста опуштено, није ни гледао где се голман гостију налази, гађао је десни угао али је сјајни Хартс прочитао његову намеру. Тако је пропала велика прилика домаћина да поведе. Који секунд касније Ибрахимовић је главом шутирао, али, опет безуспешно, јер се Харт добро поставио.

Француски шампион контролисао је игру у потпуности и у 24. минуту имао је нову шансу. Ибрахимовић се поново нашао у гол шанси након сјајног паса Ди Марије, када је имао потпуно отворен путу ка голу Ситија и онда када се очекивао гол у мрежи Хартса, уследио је несхватљиво слаб ударац са шеснаест метара, а лопта је отишла далеко изнад пречке.

Гости су се определили за стриктно чување гола, препустивши намерно средину терена домаћину.

Пелегрини, коме је ово последња сезона на клупи енглеског тима није дао шансу нашем репрезентативцу Александру Коларову, па су и напади по левој страни Ситија били веома ретки.

Милорад Мажић, који је синоћ делио правду у Паризу добро је држао конце у првом полувремену.

Био је тачан, прецизан у свакој ситуацији, не дозвољавајући да се развије оштра и груба игра. И када су се најмање надали домаћи играчи су били жестоко кажњени.

Играо се 38. минут када су играчи ПСЖ- а погрешили на средини терена, уследила је контра а Де Брујне је искористио грешку Давида Луиза, који се саплео на ивици шеснаестерца, уследио је одличан и прецизан ударац за вођство Манчестер ситија!

Ипак брзо је дошло до изједначења. У 41. минуту Харт је несмотрено додао лопту до Фернанда коме је иза леђа прилазио Ибрахимовић, и потпуно неометан успео да му изблокира шут, па је лопта ненадано завршила у мрежи. Сити је на јефтин начин примио погодак<који би могао скупо да га кошта.

Аргентинац Ди Марија давао је посебан тон игри домаћина. Готово све акције ишле су од њега, док је са леве стране одговоран задатак имао и Матуиди. Сити ни на почетку другог полувремена није мењао тактику. Први период другог полувремена протекао је без великих узбуђења, углавном се играло на средини терена

Чекао је ПСЖ нову шансу за погодак и дочекао је у 59. минуту. Најпре је Ди Марија извео одличан корнер са леве стране, Кавани је високо скочио, добро шутирао главом, голман Хартс је кратко одбио а Рабиот је био близу, одлично је реаговао и са само неколико метара сместио је у празну мрежу.

Недуго затим Кавани, који се у финишу меча пробудио, погодио је пречку, после још једног сјајног центаршута Ди Марије.

У 72. минуту у утакмици са пуно грешака, а најновију је направио Орије гости су дошли до изједначења и то када су се најмање надали. Најпре је са десне стране центрирао Сања, Орије је желео да је избаци али је то лоше урадио.

Лопта се потом одбила од капитена Силве, а читаву акцију добро је пратио Фернандињо, који је иначе био асистент код првог гола Ситија, и доноси нову радост својој екипи: ПСЖ – Манчестер сити 2:2!

Тек у самом финишу меча заиграо је и наш репрезентативац Александар Коларов који је у зауставном времену заменио Агуера, забележивши свој 29. наступ у елитном такмичењу.

Реал је са великом надом чекао први сусрет против немачког Волфсбурга, посебно је након победе над Барселоном порасло расположење код Роналда и осталих супер звезда из Мадрида.

Ипак, није их чекао ни мало лак задатак јер је Волфсбург до сада у Лиги шампиона показао сјајне игре, посебно код куће и пред својим навијачима.

Први је запретио Реал и то у 14. минуту када је Карим Бензема изашао сам пред голом Бенаља, али је први чувар Волфсбурга одлично интервенисао. Два минута касније пенал за немачки тим. Казимиро је био неспретан фаулиравши Ширлеа, сигуран са 11 метара био је Родригез.

Немци су од тада кренули још агресивније и већ у 25. минуту екипа са веома расположеним Дракслером долази до новог вођства. Драхслер је одиграо до Енрикеа, који центрира по земљи за Арнолда који са пет метара шаље лопту у мрежу поред немоћног Наваса.

Ко је могао да се нада оваквом расплету у првих 25. минута, ни највећи оптимисти! Реал никада до сада у Лиги шампиона није примио два гола за само 25 минута.

У 32. минуту поново прети Реал, још једну добру шансу након одличног продора по левој страни Бејла, не користи Бензема, који је очигледно синоћ био потпуно индиспониран. Француски репрезентативац је у финишу првог полувремена због повреде морао да напусти терен.

До одласка на одмор покушао је и Бејл ударцем са 18 метара.

У другом полувремену као што се и могло претпоставити Реал је кренуо веома офанзивно, углавном су шансе имали Бејл и Роналдо.

Ипак, Волфсбург је у 69. минуту могао да поведе са 3:0 у одличној прилици био је опасни Ширле. У 73. минуту Реал је био најближи голу, тада се Кристијано Роналдо нашао у идеалној прилици, шутирао је али је феноменални Дијего Бенаљо чудесном интервенцијом спасао своју мрежу.

Нема шта, Мадриђане у реваншу, 12. априла чека тежа задатак: Немцима треба дати чак три гола за пласман међу четири најбоље екипе у Европи!