Sport

Ronaldo het-trikom odveo Juventus u četvrtfinale Lige šampiona

Fudbaleri Juventusa plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu u Torinu u revanš utakmici osmine finala pobedili Atletiko Madrid sa 3:0.

Sva tri gola postigao je Kristijano Ronaldo. Prvi gol postigao je u 27. minutu, prednost je udvostručio u 48, a konačan rezultat za prolaz dalje, postavio je u 86. minutu iz penala.

Šampion Italije je prošao dalje ukupnim rezultatom 3:2, pošto je u prvoj utakmici u Madridu izgubio sa 0:2.

Juventus je postigao gol u četvrtom minutu, kada je Djordjo Kjelini zatresao mrežu, ali je sudija posle pregledanog snimka poništio pogodak, pošto je Ronaldo napravio prekršaj nad golmanom madridske ekipe Janom Oblakom.

Kjelini je peti igrač u istoriji Juventusa koji je odigrao 500 utakmica za taj klub u Ligi šampiona.

Atletiko je prvi put zapretio u 22. minutu kada je Koke sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola, a pet minuta kasnije domaći su poveli. Federiko Bernardeski je dobro centrirao, Ronaldo je zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu.

U 32. minutu pokušao je Bernardeski iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko prečke. Dobru šansu propustio je Kjelini u 45. minutu, kada je posle kornera glavom zahvatio loptu, a dva minuta kasnije, sa druge strane Alvaro Morata bio je neprecizan pred golom crno-belih.

Juventus je udvostručio prednost u 48. minutu, kada je Ronaldo postigao gol na dodavanje Žoaa Konsala. Oblak je izbacio loptu iz mreže, ali je posle upotrebe VAR sudija utvrdio da je lopta prešla gol liniju i priznao pogodak.

Crno-beli su posle toga napadali, pokušavali su Ronaldo, Mario Mandžukić i Mojze Ken, ali nisu bili precizini.

U 84. minutu dosudjen je penal za Juventus, posle starta Anhela Koree nad Bernardeskijem. Ronaldo je bio precizan i odveo svoj tim u četvrtfinale Lige šampiona.

Portugalac je osam puta postigao het-trik u Ligi šampiona, a osim njega to je uspelo samo Lionelu Mesiju iz Barselone.

Žreb za četvrtfinale Lige šampiona biće održan u petak 15. marta.