Gradovi

Spartak odoleo u Čačku, Popović se oprostio pobedom

ČAČAK/BEOGRAD – Fudbaleri poslednjeplasiranog Spartaka iz Subotice priredili su iznenađenje u 25. kolu Superlige, pošto su ostali neporaženi na gostovanju drugoplasiranom Borcu iz Čačka 0:0.

Čukarički je minimalno slavio protiv Javora 1:0, golom Andrije Pavlovića u 57. minutu i prva prolećna pobeda bila je najbolji poklon treneru Zoranu Popoviću, koji prepušta funkciju Milanu Lešnjaku.

Golova nije bilo ni na mečevima Radnik – Metalac i OFK Beograd – Novi Pazar.

Prethodno, u prvom meču nedeljnog programa Rad i Vojvodine odigrali su nerešeno 2:2 (0:1).

Novosađani su zahvaljujući golovima Lazara Rosića u 17. i Nikole Ašćerića u 53. minutu imali veliku prednost i „mirisalo“ je na trijumf u čast 102. rođendana kluba.

Ipak, prvo je Nikola Maraš u 65. minutu smanjio rezultat, da bi u poslednjim trenucima meča, Andrija Kaluđerović kaznio grešku odbrane nekadašnjeg kluba i doneo bod domaćinu.

Od 19 sati sastaju se Radnički Niš – Partizan.