Sport

Srbija ubedljivo do prvog mesta u grupi, protiv Češke u polufinalu

Košarkaši Srbije zabeležili su rutinsku pobedu protiv Angole – 83:60 (30:23, 17:15, 22:13, 14:9), čime su obezbedili prvo mesto u grupi A kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru, koji se igra u Beogradu.

Izabranici Saše Đorđevića od početka do kraja meča bili su u vođstvu, a razlika se podizala iz minuta u minut, iz četvrtine u četvrtinu.

Na početku meča zablistao je Bogdan Bogdanović, koji je bio najefikasniji u prvom poluvremenu sa 12 poena, šutiravši za tri poena 4/5.

Angola je nekako držala priključak, najviše zahvaljujući ofanzivnom skoku (10 u prvom poluvremenu), ali ni u jednom trenutku prednost Srbije nije bila ugrožena.

U nastavku su stvari došle na svoje mesto, pa je Srbija zabeležila ubedljivu pobedu.

„Orlovi“ će u polufinalu igrati protiv Češke, koja je sa 87:71 savladala Japan i tako osvojila drugo mesto u grupi B.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Letonija i Portoriko.

Ovako je protekao meč u Areni:

19.43 – Kraj, Srbija – Angola 83:60.

Srpski košarkaši na kraju došli do ubedljive pobede, iako nikako nisu oduševili igrom protiv Angole.

19.22 – Posle tri odigrane četvrtine, Srbija vodi protiv Angole sa 69:51.

Pobeda je praktično obezbeđena, i to bez preterano kvalitetne igre „orlova“. Prilazi košu Srbije su zatvoreni, ali bez tečne igre u napadu izabranika Saše Đorđevića.

19.03 – Nastavljen je meč.

18.48 – Poluvreme, Srbija – Angola 47:38.

Srbija i dalje bolji rival, Srbija i dalje vodi. Ipak, Đorđevićevi izabranici nikako da se „odlepe“ na prednost koja garantuje pobedu. Najveći razlog – 10 ofanzivnih skokova Angole.

Bogdanović najbolji u domaćem timu sa 12 poena (trojke 4/5)

18.24 – Posle prve četvrtine, Srbija vodi protiv Angole sa 30:23.

Izjednačen meč u prvoj deonici, ipak kvalitet i „duža klupa“ dolaze do izražaja, pa „orlovi“ imaju lepu prednost posle deset minuta igre.