Novosti online

Студентски живот најскупљи у Јапану а најјефтинији у Бугарској

Хонорарни посао је већини студената који се одлуче за индекс страног универзитета јако битан, а некад и главни извор прихода, па није свеједно да ли ће им уз студије бити дозвољен рад, као и да ли ће током недеље моћи да раде 10 или 40 сати. У Бугарској и Кини српским студентима није дозвољен рад уз студије, док се у Италији радна дозвола за академце ван ЕУ јако тешко добија. У Грчкој је забрањен рад уз студије на приватним универзитетима. С друге стране, страним студентима у Шведској већина универзитета нуди помоћ при тражењу хонорарног посла, а током године се организује и велики број сајмова за запошљавање.

За смештај и трошкове живота у Аустралији је потребно најмање 1.550 аустралијских долара месечно, у Великој Британији 1.350 фунти, а у Холандији најмање 1.100 евра сваког месеца. Најскупљи је студентски живот у Јапану, а најјефтинији у Бугарској. У Немачкој нема школарине, већ се по семестру плаћа уписнина од 100 до 150 евра, док се у Чешкој студије на енглеском језику плаћају 5.000 евра.

У Аустрији и Немачкој без знања немачког језика можете да упишете студије, али само као ванредни студент. У Великој Британији и Швајцарској не постоје стипендије, а у Белгији на ову врсту помоћи могу да рачунају само мастер студенти. Пријемни испити углавном не постоје на страним универзитетима, изузетак су Бугарска, Италија, Јапан, Турска и Шпанија.

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh