Sport

Trijumf Viljareala, Granada odolela na San Mamesu

Viljareal je poveo u 22. minutu golom Andera Kape, a izjednačio je Lopes u 35. minutu. Pobedu gostujućem timu doneo je Roberto Soldado u 50. minutu.

Viljareal se posle 16. prvenstvene pobede učvrstio na četvrtom mestu na tabeli sa 57 bodova i ima osam bodova više od petoplasirane Selte, koja je juče odigrala 1:1 sa Deportivom. Prve tri ekipe iz španskog prvenstva će se direktno plasirati u Ligu šampiona, dok će četvrtoplasirana igrati u kvalifikacijama.

Eibar je u poslednjih sedam utakmica bez pobede i zauzima deveto mesto na tabeli sa 38 bodova.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na gostujućem terenu Sevilju sa 2:1 i prekinuli niz od dva poraza, odnosno pet utakmica bez pobede.

Sosijedad je poveo u drugom minutu golom Markela Berhare, a vođstvo je duplirao preko Gžegoža Krihovjaka, koji je postigao autogol u 34. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Kevin Gameiro u 51. minutu iz jedanaesterca.

Sevilja je tako prekinula seriju od 13 uzastopnih pobeda na domaćem terenu.

Sosijedad je ostvario 10. prvenstvenu pobedu i zauzima 10. mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je Sevilja posle drugog uzastopnog poraza sedma sa 48 bodova.

U ostalim mečevima nedeljnog programa Atletik Bilbao i Granada su odigrali 1:1, a isti rezultat je bio i na meču Malaga – Espanjol.