Novosti online

У Новом Саду сумњиви и „црвени качкети”

Нови Сад – Аутомобили паркирани код бирачких места, људи са „црвеним качкетима” и они који се врзмају око њих – све је у изборном Новом Саду, који је бирао и нови сазив Скупштине града, било под лупом опозиционих и појединих странака из градске власти.

„Куповина гласова уживо у Великом риту у Новом Саду! Изађи и гласај! Не дозволи да одлуче купљени гласови!”, завапио је заменик градоначелника и потпредседник Демократске странке Србије Борко Илић на друштвеним мрежама, објављујући уз те наводе фотографије из ромског насеља на периферији града у близини бирачког места.

У куповину гласова посумњали су и у Демократској странци, чији покрајински одбор је саопштио да су у Новом Саду, „у приградским насељима примећени ’црвени качкети’ испред бирачких места”.

Одборнички кандидат ДС-а Горан Радојев каже да су поднели пријаву полицији против Н. Н. лица јер су у околини бирачких места у Шангају, Кисачу и Сланој бари примећена возила у којима се наводно глас мењао за новац.

„Хиљаду динара пре гласања. Када гласају, сликају листић, а када га покажу добијају још 1.000 динара”, тврди Радојев.

Он наводи да су им грађани дојавили и доставили фотографије и регистарске таблице два аутомобила у Шангају, једног у Кисачу и комбија у Шангају.

У самом граду, осим гужви на биралиштима које су повремено стварали редови гласача, није се могло приметити ништа необично.

Према подацима Градске изборне комисије, до 19 сати на биралишта је изашло 51,3 одсто бирача и нису пријављене веће неправилности. Једно бирачко место је каснило са отварањем око сат времена, па је гласање за толико продужено, речено је нашем листу у ГИК-у.

Члан ГИК-а Марко Радин изјавио је да је тренд излазности из 2014. године, када су одржани прошли републички избори, сада готово пресликан и да се знатно повећање процента изашлих бирача очекује после 17 сати па до затварања изборних места.

Гласало се на 197 бирачких места, где је право гласа могло да оствари 324.066 грађана. То је око 12.000 више него на прошлим локалним изборима одржаним 2012. године.

За избор одборника у Скупштини Новог Сада било је кандидовано 16 изборних листа. За једно одборничко место борило се у просеку девет кандидата, јер у градски парламент може да уђе 78 одборника, а укупно је на листама било 737 потенцијалних кандидата.

Вучевић: За нове инвестиције

Градоначелник и председник владајућег СНС-а у граду Милош Вучевић изјавио је после гласања да ће што већим изласком Новосађана на изборе они одабрати у ком правцу ће ићи Србија, Војводина и Нови Сад. „Гласао сам за нове послове, за нове инвестиције, за нова радна места, нове школе, нове домове здравља, за политичку стабилност у Скупштини Новог Сада, за уједињену Србију”, рекао је Вучевић.

Крстоношић: Већи легитимитет

Кандидат ДС-а за градоначелника др Вељко Крстоношић поручио је да ће резултат избора имати већи легитимитет ако што више грађана Новог Сада буде гласало. „Самим тим ће власт која се формира после избора имати већи легитимитет и могућност да испуни обећања дата у предизборној кампањи”, рекао је Крстоношић, који је оценио да је предизборна кампања протекла „у неравноправним условима, у потпуној доминацији владајуће коалиције”, као и да су је обележили партијски лидери чија имена носе све листе кандидата за Скупштину града, осим ДС-а.

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh