Ватерполисти Србије у финалу, за злато против Хрватске

РИО ДЕ ЖАНЕИРО – Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у финале Олимпијских игара у Рио де Жанеиру, пошто је вечерас у полуфиналу победила селекцију Италије са 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:6). За прву златну олимпијску медаљу наши ватерполисти ће у суботу играти против браниоца титулу Хрватске, која је у првом полуфиналу победила Црну Гору са 12:8.

Пласманом у финале ватерполисти су освојили шесту медаљу за Србију на Играма у Рију. Ако је постојао страх да би данас могао да се понови Лондон од пре четири године, када су нас „азури” победили у полуфиналу, он је нестао већ после прве четвртине, коју су изабраници Дејана Савића одиграли без грешке.

Одбрана коју су данас демонстрирали репрезентативци Србије била је за уџбенике и Италијани ће дуго размишљати о томе како су из 14 напада са играчем више постигли само четири гола, а нису савладали Бранислава Митровића ни са двојицом играча више.

Када је средином друге четвртине репрезентација Србије повела са 6:0 било је јасно ко ће се за два дана борити за златну медаљу. Као што су сви очекивали, наши ватерполисти су после доста мучења у групној фази такмичења пронашли праву форму када је било најпотребније и у елиминационе дуеле су ушли као нови тим.

Без обзира на вечерашњи пад у игри у финишу, када је победник био одлучен, издање против Италије је рецепт који би у финалу могао да нам донесе победу и толико чекану златну медаљу.

Играч више: Србија 8 (5), Италија 14 (4). Два играча више: Србија 2 (1), Италија 1 (0).

Србија: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук, Д. Пијетловић 1, Никић 2, Алексић, Јакшић 1, Филиповић 2, Прлаиновић 2, С. Митровић, Б. Митровић (9 одбрана).

Италија: Темпести (1 одбрана), Ди Фулвио, Гито, Фондели, Велото 2, Нора, Гало 2, К. Прешути 2, Бодегас 1, Аикарди, Н. Прешути, Дел Лунго (5 одбрана). Фонет