Важна победа Партизана у Хумској против Младости

Фудбалери Партизана победили су вечерас у Хумској Младост из Лучана са 2:1 (1:0) у 4. колу плеј-офа Суперлиге и поново су на позицији која води у Европу.

Црно-бели повели су у 11. минуту када је после асистенције Зорана Тошића стрелац био Рикардо Гомеш, преноси Танјуг.

Имала је потом екипа Саве Милошевића још неколико прилика, али је тек у другом полувремену, у 60. минуту, Тошић успео да затресе мрежу гостију после дуплог паса са Немањом Николићем.

Три минута касније Партизан је могао да повећа предност, али је голман Драган Росић одбранио пенал Гомешу.

Аутоголом Светозара Марковића у 83. минуту гости су смањили на 2:1, али не да учине и више од тога.

Меч у Хумској обележило је скандирање дела навијача против управе клуба.

Резултати 4. кола плеј-офа:

Данас:

Партизан – Младост 2:1 (Рикардо Гомеш 11, З. Тошић 60 – Марковић 83. аутогол)

Чукарички – Напредак 5:2 (Мудрински 8, Ковач 26, 90, Овусу 51, Стојановић 66 – Остојић 69, Н’Даје 84)

Војводина – Црвена звезда 0:5 (Павков 22, Вукановић 25, Бен 65, Јовељиц 78, 90+1 пенал)

Јуче: Пролетер – Раднички Ниш 2:3

Табела: Црвена звезда 51, Раднички 45, Чукарички 34, Партизан 33, Младост 32,Напредак 27, Пролетер 22, Војводина 20.

Плеј-аут: Рад – Динамо 1:0, Радник – Вождовац 4:2, Земун – Бачка 7:0. Мачва – Спартак 2:1.

Табела: Радник 24, Спартак 23, Мачва 23, Вождовац 21, Бачка 18, Рад 18, Земун 17, Динамо 14.