Gradovi

Velbek u 95. minutu za preokret Arsenala nad Lesterom

LONDON – Fudbaleri Arsenala pobedili su Lester sa 2:1 (0:1) u Premijer ligi, golom Danija Velbeka u poslednjim sekundama utakmice na Emirejtsu.

Fudbaleri Lestera bili su na korak do prvog trijumfa protiv Arsenala posle 20 utakmica, odnosno prvog na Emirejstu posle 40 godina, ali je Arsenal u poslednjih 20 minuta napravio fantastičan preokret golovima Tea Volkota i Velbeka.

Prethodno je Džejmi Vardi iz penala pred kraj prvog dela igre doveo „lisice“ u vođstvo.

Lester je u prvom poluvremenu bio veoma ravnopravan rival, ali se sve ubrzo okrenulo u nastavku kada je dva žuta kartona dobio Deni Simpson u periodu od samo pet minuta.

Lester je i dalje lider engleskog šampionata, ali sada ima samo dva boda više od Arsenala, odnosno pet i šest u odnosu na Totenhem i Mančester Siti, koji se večeras sastaju na Etihadu.