Novosti online

Више од милион људи у Србији купује преко интернета

Више од 1,2 милиона људи у Србији је прошле године куповало онлајн, што је за 5,0 одсто више него претходне године, односно 30 више у поређењу са 2013, речено је на скупу о Е-цоммерце услугама који су организовале Уникредит банка и компанија Виса.

Упркос позитивним показатељима, Србија је и даље испод европског просека, с обзиром на то да више од 57 одсто корисника интернета у нашој земљи никада није куповало, нити наручивало робу и услуге путем интернета.

То потврђује да домаће тржиште има значајан потенцијал за развој и унапређење Е-цоммерце услуга, саопштила је данас Уникредит банка

Од укупне потрошње путем Виса картица у Србији, онлајн плаћања чине око 7,0 одсто, а учесници скупа су се сложили да је реално очекивати значајно виши проценат у будућности.

Велики потенцијал је и повећање потрошње на домаћим у односу на стране онлајн продавнице, где српски купци реализују чак 92 процента својих куповина.

Када је реч о потрошачким навикама онлајн купаца у Србији, путем интернета се најчешће плаћају авионске карте (68 одсто) и телекомуникационе услуге (13 одсто).

Е-цоммерце сервиси користе се и за куповину у онлајн продавницама (8,0 процената), плаћање рачуна (7,0) и различитих услуга (3,0), док је најмањи проценат оних који онлајн плаћања користе за ресторане (1,0 одсто).

„Е-цоммерце је најбрже растући сегмент платне индустрије, при чему куповина путем мобилних уређаја бележи вртоглав раст. У прилог томе говоре и предвиђања да ће пенетрација паметних уређаја на глобалном нивоу достићи 34,2 одсто по становнику током 2017. године”, реако је Владимир Ђорђевић, генерални директор компаније Виса за Југоисточну Европу.

Специјалиста за ПОС&еЦоммерце Уникредит банке, Марко Ризовски, навео је да банка још од увођења услуге електронског плаћања, у августу 2013, континуирано ради на едукацији трговаца и на прилагођавању понуде свим сегментима клијената- од стартап фирми до мултинационалних компанија, а посебну пажњу поклања сегменту безбедности онлајн плаћања, наводи се у саопштењу, које преноси Танјуг.

Link Izvora

Klikni za komentar

Odgovori

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Na Vrh