Звезда креће по титулу из Београда

У одбрану титуле првака АБА лиге кошаркаши Црвене звезде кренуће са друге стартне позиције и из Београда. У тешкој утакмици савладали су у последњем колу лигашког дела Крку којој је „горело под ногама“ за опстанак и 15. марта први полуфинални дуел плеј-офа са Цедевитом (на две добијене утакмице) одиграће пред својом публиком. Важност утакмице и веома мотивисан противник учинили су да резултат „виси“ непуна пола сата, али Кинзи, Симоновић и поново најбољи актер Цирбес (21 поен, 9 скокова, индекс 34) нису дозволили момцима из Новог Места да „закувају“ завршницу и дођу до евентуалне шансе за изненађење.

Од почетка гости су кренули на „све или ништа“, искористили Звездину ноншалантнију игру у одбрани и ушли у добру шутерску серију (погодили четири „тројке“) и већ у четвртом минуту стекли седам поена предности. Нападачки „црвено-бели“ су парирали само преко Цирбеса, а већ у другој четвртини одбраном поставили ток утакмице у жељеном смеру. За шест минута дозволили су Крки само два поена, али су и после одмора играли у таласима.

Прву двоцифрену предност стекли су серијом 8-0 Милера и Кинзија, али Лапорник са две „тројке“ и Димец поново су Крку довели у позицију да се нада преокрету. Тада је, међутим, Кинзи узео ствари у своје руке, са седам поена из лепих соло акција довео свој тим до прве двоцифрене предности, а једини шутерски расположен за три поена Симоновић срушио послдње трзајеве играча Крке који су три минута пре краја одахнули јер су чули резултат из Задра који им је обезбедио опстанак поразом Сутјске.

Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 1.518. Судије:Херцег и Вовк (Хрватска) и Драгојевић (Црна Гора).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинзи 15 (једна „тројка“), Дангубић, Лазић 4, Мицић 2, Симоновић 12 (3), Гудурић 7 (1), Јовић 5, Милер 7 1), Цирбес 21, Штимац 4. Нису играли Ребић и Симанић.

КРКА:Ребец 12 (2), Тратник, Иванов 11, Ројц, Лалић 11 (1), Томић 5, Мулалић 6 (2), Кастрати 3 (1), Димец 8, Лапорник 11 (2). Нису играли Полутак и Ритлоп.