Звезда лако победила Цедевиту у Евролиги

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду загребачку Цедевиту са 94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18), у утакмици седмог кола Групе Е у Топ 16 фази Евролиге и остварили четврту победу.

Звезду је до победе предводио Квинси Милер са 22 поена, Василије Мицић постигао је 14 уз девет асистенција, Марко Гудурић 13, а Маик Цирбес 10 поена.

У екипи Цедевите најефикаснији је био Џејкоб Пулен са 20 поена, Џејмс Вајт постигао је 18 поена уз седам скокова, а Миро Билан 17 поена.

Звезда сада има четири победе и три пораза, а Цедевита је после трећег узастопног пораза претпоследња са две победе и пет пораза.

Звезда је играла пред препуним Пиониром, а бодрили су је најбољи тенисер света Новак Ђоковић, затим бивши капитен репрезентације Србије Дејан Станковић и легенда црвено-белих Марко Пантелић.

Цедевита је у Београд дошла без тројице важних играча Луке Жорића, Марка Араповића и Луке Бабића, који су повређени. Загрепчани никада против Звезде нису играли у тако бучном амбијенту, јер организовани навијачи домаћег тима бојкотују Јадранску лигу.

Црвено-бели су у таквом амбијенту силовито кренули, предвођени Квинсијем Милером, који је прво постигао кош уз фаул, а онда и „тројку”. Цео тим је играо сјајно и стекао двоцифрену предност, која је у једном тренутку износила и 17 поена — 26:9.

Џејкоб Пулен је у самој завршници меча постигао „тројку” за Цедевиту, тако да је Звезда после прве четвртине водила 26:12. Плејмејкер црвено-белих Стефан Јовић изашао је из игре већ после четири минута због повреде и није се враћао у игру.

Загребачка екипа је од друге четвртине заиграла много бољу одбрану и предвођена Пуленом и Вајтом успела је да приђе на 10 поена заостатка, али је Звезда успевала да одбије нападе помоћу Владимира Штимца, Марка Симоновића, али и Василија Мицића, који је одиграо своју можда најбољу партију од доласка у Звезду.

Звезда је на полувреме отишла са 10 поена предности, 43:32, али је Цедевита у трећој четвртини потпуно успорила и умртвила игру и стрпљивом игром и зонском одбраном успела да смањи разлику, тако да је у последњу четвртину ушла са шест поена заостатка 52:46.

Звезду је крајем треће и почетком последње четвртине водио Квинси Милер, али је у последњој деоници Марко Гудурић серијом „тројки” вратио осетнију предност, после чега му се прикључио и Бранко Лазић, тако да су црвено-бели на крају забележили убедљиву победу.

У осмом колу 26. фебруара Звезда ће играти на свом терену против Ефеса, а Цедевита дан раније на гостовању против Локомотиве Кубањ. (Бета)