Звезда у финалу Јадранске лиге после нове победе над Цедевитом

ЗАГРЕБ – Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале плеј-офа Јадранске лиге, пошто су у Загребу победили Цедевиту са 73:65 (16:19, 18:20, 21:10, 18:16) и тако славили са 2:0 у финалној серији.Звезда ће титулу бранити против Мега Лекса, који је такође у два меча избацио Будућност, најбољи тим лигашког дела такмичења. Термин финала још није познат и зависи од пласмана Звезде у Европи, тако да би финална серија могла да почне или средином или крајем априла.

Звезду је предводио Владимир Штимац са 17 поена и шест скокова, док је Квинси Милер постигао 14 поена, уз шест скокова и три асистенције. Стефан Јовић имао је учинак од 10 поена и шест асистенција.

Најефикаснији у Цедевити био је Џејкоб Пулен са 17 поена. Немања Гордић постигао је 13, а Џејмс Вајт 11 поена.

Цедевита је водила скоро током целог првог полувремена утакмице која је често била прекидана због личних грешака. Звезда је у првих 20 минута много грешила и имала је чак 11 изгубљних лопти, али је добро шутирала и тако се држала близу домаћину.

Црвено-бели су у другом полувремену знатно поправили одбрану и разиграли се, а Квинси Милер је средином деонице донео Звезди прво вођство после прве четвртине.

У другом полувремену се разиграо и Стефан Јовић, који је осим добре одбране „хранио” своје саиграче лоптама, тако да је звезда поенима Штимца, Таренса Кинзија и самог Јовића дошла до шест поена предности пред последњих 10 минута, 55:49.

Штимац је кошем на почетку другог полувремена донео Звезди максималних седам поена предности, 57:50, али је Џејкоб Пулен узвратио тројком.

Уследило је неколико минута тврде игре. Звезда је у последњих пет минута ушла са предношћу од 60:54, али је тада остала без Штимца, који је добио пету личну грешку. Марко Гудурић је три минута пре краја повисио на 62:55, али се Цедевита потпуно вратила у игру кошевима Немање Гордића и Карла Жганеца пришла на само поен заостатка, 62:63.

Звезда је одговорила кошем Милера и тројком Бранка Лазића, његовим првим поенима из игре, за вођство 68:62 у последњем минуту, што јој је било довољно за коначни тријумф, преноси Бета.