Sport

Zvezda u punom Pioniru pobedila Limož

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Limož sa 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18) u prvoj utakmici Grupe G Evrokupa.

Zvezdu je do pobede predvodio Bili Beron sa 13 poena, dok je Filip Čović postigao 12, a po 11 su dodali Boriša Simanić i Maik Cirbes.

U ekipi Limoža istakao se Dvajt Hardi sa 20 poena, dok su Vilijam Hauard i Akesl Butej dodali po 11.

Beron je otvorio utakmicu pogotkom za dva poena, ali su košarkaši Limoža uzvratili serijom od 6:0 i preuzeli vodjstvo. Cirbes bio je precizan pod košem, da bi Džo Regland „vezao“ četiri poena, pa su crveno-beli sredinom prve deonice vodili sa 14:8.

Do dvocifrene prednosti Zvezda je stigla u osmom minutu utakmice, kada je Beron bio precizan s linije 6,75. Usledili su promašaji za tri poena na obe strane, da bi na kraju prvog kvartala domaća ekipa imala prednost od devet poena 25:16.

Polovičnim učinkom na „liniji penala“ Samardo Semjuels smanjio je zaostatak svoje ekipe, ali je već u sledećem napadu Stratos Perperoglu pogodio za tri poena.

U nastavku meča Džeri Butsijel pogodio je za dva, uz faul Odža, pa je poenom sa „linije penala“ smanjio zaostatak na deset poena. Uz nekoliko promašenih šuteva Limoža s polu-distance košarkaši Zvezde održavali su dvociifrenu prednost, da bi u poslednjem minutu trojkom Džordana Tejlora bila smanjena na devet poena. Posle faula Branka Lazića pod košem, Dvajt Hardi je bio polovičnog uspeha prilikom izvodjenja slobodnih bacanja, pa je poluvreme završeno rezultatom 40:32 u korist Crvene zvezde.

S dva vezana pogotka Tejlora i Vilijama Hauarda na startu treće četvrtine Limož je prišao na samo tri poena zaostatka, ali je ekipa Milana Tomića uzvratila preko Cirbesa i Simanića koji su bili precizni s polu-distance. Pet poena dodao je i Isaija Majls, pa su se košarkaši Limoža rezultatski vratili u utakmicu.

Uz dobru skok igru i poene Simanića, Berona i Marka Kešelja uspeli su crveno-beli da povrate prednost od sedam poena, da bi u poslednjim sekundama Hardi pogodio za dva i smanjio zaostatak svog tima.

Poslednja četvrtina otvorena je s pet vezanih poena Džonatana Rasela, pa je francuski klub posle tri minuta igre prišao na samo dva poena zaostatka. Njihovu seriju prekinuo je Filip Čović koji je bio precizan s linije 6,75, a već u sledećem napadu precizan pod košem bio je Cirbes, pa je Zvezda otišla na plus sedam poena.

Novu dvocifrenu prednost za srpski tim doneo je Čović, koji je pogodio uz faul. Zvezda je rutinski privela utakmicu kraja i zadržala sigurnu prednost.

U sledećem, drugom kolu Top 16 faze Evrokupa košarkaši Crvene zvezde gostovaće ekipi Unikahe, dok će Limož ugostiti Valensiju.