Звезда убедљива против Спартака за 23. узастопну победу

Фудбалери Црвене звезде победили су 23. пут заредом у Супер лиги, пошто су били бољи од Спартака са 4:0 у 27. колу.

Стрелци су били Луис Ибањес у 45. и 64. из пенала, Михаило Ристић у 46. и Уго Вијеира у 57. минуту.

Звезда је прва на табели са 74 бода, 31 више од другопласираног Борца, а 32 од „вечитог” ривала Партизана. Спартак је на 14. месту са 23 бода.

Спартак је боље почео утакмицу, коју је на стадиону Рајко Митић посматрало око 12 хиљада гледалаца. Ипак, Слободан Новаковић није из изгледних шанси успео да савлада Дамира Кахримана. Први пут је био непрецизан, а други изблокиран.

Црвено-бели до гола нису имали праву прилику, а повели су када је након шута Вијеире, лопта у руку погодила Владимира Ковачевића. Гости су бурно протестовали, али је арбитар Ненад Ђокић досудио пенал, који је искористио Ибањес.

Звезда је агресивно почела друго полувреме и брзо повела са 2:0, када је Ристић после додавања Александра Катаија јако и прецизно шутирао са 15 метара искоса лево.

Спартак је тада потпуно пао у игри, што су домаћи играчи искористили, прво 19. првенственим голом Вијеире, а потом и новим поготком Ибањеса из пенала, који је досуђен после прекршаја над португалским нападачем.

Црвено-бели су до краја утакмице рутински чували предност, а Спартак ниједном озбиљније није угрозио Кахримана.

Звезда ће наредну утакмицу играти у уторак, када ће од 15.00 гостовати Новом Пазару у заосталој утакмици 26. првенственог кола, преноси Бета.