Звезда убедљива за опроштај од Еврокупа

Кошаркаши Црвене звезде победом су се опростили од Еврокупа, пошто су у Београду победили Малагу са 105:89 (26:27, 31:14, 24:24, 24:24).

Црвено-бели су Топ 16 фазу завршили са две победе и четири пораза, док шпански тим са скором 3/3 иде у наредну фазу такмичења.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џо Регланд са 17 поена, поен мање убацио је Дејан Давидовац, док су Немања Ненадић и Стратос Перпероглу постигли по 13. У редовима Малаге најбољи је био Кајл Вилтјер са 18 поена, док је Драган Милосављевић меч завршио са девет поена.

У утакмици без посебног такмичарског значаја, обзиром на то да је Малага још раније обезбедила пласман у четвртфинале, а црвено-бели остали без шансе да се пласирају даље из групе, виђена је ефикасна игра с обе стране.

Малага је нешто боље почела меч пред око 2.500 гледалаца у некадашњем Пиониру, а у финишу прве четвртине стигла је и до шест поена предности (21:27).

Екипа Милана Томића је преко Фајеа и Давидовца успела да се врати и на прву паузу оде с поеном заостатка, да би у другој деоници у потпуности преузела контролу, преноси Бета.

Малаги је недостајало енергије у одбрани, а београдски тим у тим тренуцима предводио је Ненадић, па су црвено-бели постепено увећавали предност и на полувреме отишли са „плус” 16 (57:41).

Гости су у трећој четвртини предвођени Фернандесом у пар наврата успели да делимично смање заостатак, али не и да озбиљније угрозе Звезду.

Давидовац и Добрић били су најрасположенији у саставу црвено-белих који су на крају у Топ 16 фази такмичења успели да упишу други тријумф.