Gradovi

Zvezdini „rezervisti“ bolji od Radnika, Vojvodina ne staje

BEOGRAD – Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Radnik iz Surdulice 5:0 (2:0), dok je Vojvodinama slavila na Banovom brdu protiv Čukaričkog 3:1 (1:0), u utakmicama 6. kola Superlige Srbije.

Na prilično praznoj „Marakani“, pred samo 3.352 navijača, Zvezda je bar donekle zalečila rane posle teškog poraza od Sasuola 3:0, a šansu su uglavnom dobili rezervisti.

Dvostruki strelac bio je Petar Orlandić, u 41. i 78, kapiten Aleksandar Luković pogodio je sa bele tačke u 36, a upisali su se i Slavoljub Srnić u 74. i Predrag Sikimić u 88. minutu.

Novosađani su „protutnjali“ preko Banovog brda, uz dva pogotka Aleksandra Paločevića, u 21. i 67. minutu i jedan Filipa Malbašića, u 72. minutu, dok je jedini strelac za Čukarički, koji je potpuno van forme, bio kapiten Igor Matić u 60. minutu iz penala.

Prethodno, u prvom meču nedeljnog programa Radnički iz Niša savladao je Metalac u Gornjem Milanovcu 2:1. Vladimir Otašević doneo je prednost domaćinu u 64. minutu, a preokret Nišlijama obezbedili su Saša Stojanović u 80. i Lazar Arsić u 84. minutu.

Juče:

Spartak – Partizan 2:1, Borac – Novi Pazar 2:1, Mladost – Voždovac 0:1, Napredak – Javor 3:1, Rad – Bačka 2:1.

Tabela: Crvena zvezda 16 bodova, Vojvodina 13, Spartak 12, Metalac 10, Radnički Niš 10, Voždovac 10, Mladost 9, Rad 9, Napredak 8, Novi Pazar 7, Partizan 7, Radnik 6, Borac 5, Javor 5, Čukarički 4, Bačka 1.