Na startu prvog seta su i jedan i drugi imali prilike da oduzmu servis protivniku, nisu ih iskoristili, pa je u ostatku seta servis obojici funkcionisao dobro da je taj-brejk morao da reši sve.

Bolje je odlučujući gem započeo Miloš i poveo sa 3:1.

Ali, Novak je uspeo da se vrati, da odigra par sjajnih poena uključujući i jedan fenomenalan lob preko 196 centimetara visokog rivala.

Kada se set lomio, Raoniću se „stegla“ ruka, pa je duplo mservis greškom pomogao Novaku da dođe do prednosti.

U prvom delu nisu uspevali, ali u drugom su obojica počeli sa brejkovima.

Prvi je Novak to učinio i poveo sa 2:0, ali je Kanađanin odmah uzvratio i izjednačio.

Međutim, Nole je još jednom pokazao zbog čega ima tako dobar ritern, ponovo je oduzeo servis protivniku i vratio prednost.

Umesto privođenja meča kraju srpski igrač je u osmom gemu napravio par neiznuđenih grešaka i tako pomogao protivniku da se vrati i izjednači (4:4).

Upravo je taj brejk dao injekciju samopouzdanja Milošu koji je zaigrao bolje i greškama našeg tenisera stigao i do set lopte.

Uspeo je Novak da se izvuče iz neugodne situacije i da odvede meč u novi taj-brejk.

Ponovo je bolje Raonić započeo taj-brejk, poveo sa 2:0, Novak se automatski vratio, ali je duplom servis greškom „poklonio“prednost protivniku (3:4).

On je odmah vratio poklon autom iz forhenda.

Novak je zatim prvo imao sjajnu improvizaciju na mrežu, pa je odlično servirao i došao do meč lopte.

Bekhend Raonića je završio u autu, a je tako Novak još jednom karakterističnom gestikulacijom na kraju poslao poruku navijačima, ali i rivalima.

Sledeći meč srpski as igra u četvrtak, ali je jedino pitanje ko će mu biti protivnik, jer je Gael Monfis rekao da ima probleme sa povredom. Ukoliko ne bude mogao njegov rival biće David Gofan.

NOVAK: PRESUDILA MENTALNA SNAGA
Još jednom je Novak pokazao zbog čega je toliko jak „u glavi“.

U trenucima kada se meč lomio je pronalazio prave udarce i došao do pobede.

– Ako moram da izaberem jednu stvar koja je presudila onda je to mentalna snaga.

Ostao sam jak, verovao da će prilike doći i da ću ih iskoristiti.

Osvajanje prvog seta mi je dalo krila, počeo sam dobro drugi set, ali se on vratio.

On je servirao odlično, forhend ga je dobro služio, naterao me je da trčim mnogo.

Par poena je napravio razliku – objašnjava Novak.

Možda i ključni poen je bio neverovatan polu-volej pri rezultatu 5:4 u taj-brejku drugog seta.

– Da, to je bio veoma važan poen kada se pogledaju okolnosti.

Nije to neki udarac koji često igram, bio je tu u pravom momentu.

Hvala navijačima što su ostali ovako kasno da me podrže – poručio je srpski igrač.