Sport

Novak ponovo na šampionskom putu, pobedio Tima posle preokreta

Novak.jpegDrugi teniser sveta Srbin Novak Djoković pobedio je na startu završnog mastersa u Londonu Austrijanca Dominika Tima sa 2 : 1 u setovima.

Prvi period igre pripao je Austrijancu u dramatičnom taj brejku koji je dobio sa 12: 10.

Nakon toga, videli smo ponovo Novaka iz najboljih dana.

Prosto je počistio Tima sa terena.

Naredna dva seta dobio je sa 6 : 0 i 6 : 2.

Već od starta duela je Novak pokazao da je u mnogo boljem stanju nego što je to bio slučaj u Parizu.

Udarci su mu bili oštriji, precizniji i reakcija posle svakog poena je postojala, bilo da je dobijen ili izgubljen poen.

Gemovi na servis Austrijanca su uglavnom bili duži, Novak je tražio šansu, propustio i brejk loptu u četvrtom gemu, ali se njegov rival nije predavao već je pokazao da mu je mesto među osmoricom najboljih.

Prvi mali pad je srpski as imao u 11. gemu kada je dao šansu protivniku da mu oduzme servis.

Izvukao se iz te situacije, a zatim su obojica dobro servirali pa je set otišao u taj-brejk.

Austrijanac je bolje krenuo i poveo sa 2:0. Novak se vratio i izjednačio, a onda u petom poenu odigrao presporo, Tim to “pročitao”, a Srbin čak ni bacanjem u stilu svog trenera nije uspeo da dohvati lopticu.

Novak radost dupla

Dominik je dobro servirao, Novak bio polovičan zatim pa je njegov rival poveo sa 6:3.

Napravio je Tim zatim dve duple servis greške i vratio Srbina u igru (6:5).

Bekhend austrijskog igrača je završio u mreži, pa je na promeni strana rezultat bio nerešen (6:6).

Mreža je zatim pomogla Timu. Odlično je Novak servirao i izašao napred, ali je loptica dokačila vrh mreže i tako “dodelila” poen Dominiku.

Poklon je odmah vratio forhendom koji je otišao daleko u aut.

Posle pet set loti koje je propustio, red je došao na Novaka, ali je Tim uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije.

Sve što je propustio ranije je nadoknadio par minuta kasnije kada je šestu set loptu realizovao i poveo (12:10).

Odmah na startu drugog seta je Novak uradio ono što mu nije polazilo za rukom u prvom – napravio je brejk, a zatim ga i potvrdio.

Identičnu stvar je uradio u naredna četiri gema, pa je na semaforu brzo stajalo 6:0!

Posle više od 20 minuta je Tim došao do gema, poveo je na startu trećeg seta (1:0).

Nije to imalo nikakav uticaj na Novaka koji je nastavio da crta po terenu, da pogađa ono što zamisli, a kao nagrada za to je prvo stigao brejk, a zatim i njegova potvrda (3:1).

Do kraja meča je srpski reprezentativac napravio još jedan brejk i došao do pobede – 6:2.

Ponovo se videla strast u Novakovoj igri koja je nagoveštaj povratka vrhunske forme i trke za povratak na čelo ATP liste.